Oekraïense president Zelensky is in Den Haag

4 May 2023, 00:18 uur
Den Haag & Regio
mainImage
www.president.gov.ua

President Volodymyr Zelensky van Oekraïne is voor een verrassingsbezoek in Den Haag. 

Zelensky landde woensdagavond op Schiphol in Nederland. Hij vloog naar Nederland vanuit de Finse hoofdstad Helsinki. De president is de afgelopen maanden vaker naar het buitenland gereisd. Hij was de afgelopen tijd onder meer in Groot-Brittannië, Frankrijk en Polen. De eerste keer dat Zelensky zijn land verliet sinds de Russische inval was in december. Toen bezocht hij de Verenigde Staten. Het is voor het eerst dat de Oekraïense president Nederland bezoekt.

Het ANP meldt dat de Oekraïense president morgen een toespraak geeft in Den Haag met de titel 'Geen vrede zonder gerechtigheid voor Oekraïne'. Ook staat er een ontmoeting met Kamerleden gepland en bezoekt hij het Internationaal Strafhof ICC in Den Haag.

Het Bevrijdingsfestival Den Haag plaatste woensdag al snel na de landing van Zelensky in Nederland een plaatje op social media waarin de president welkom wordt geheten in Den Haag.